RFSL Kontakta oss Kontakta oss EN

Styrelse

Styrelsen för RFSL Sjuhärad verksamhetsåret 2018 / The board for RFSL Sjuhärad during the year of 2018         Stina Nilss tf Ordförande Stina@sjuharad.rfsl.se   Magnus Cramer Kassör Magnus@sjuharad.rfsl.se Daniel Karlsson Ledamot Daniel@sjuharad.rfsl.se Helena Ahlstedt tf Vice ordförande Helena@sjuharad.rfsl.se Johan Lindal Ledamot Johan@sjuharad.rfsl.se :::::::::::::::: Avhoppade: Emila Larsdotter, Essa Burman Adjungerade: Tulay Orre, Christian Halglund Valberedning Tyra Markebo (sammankallande)

Stadgar

§ 1 Föreningens namn 1.1 Föreningens namn är RFSL Sjuhärad (Liberté) § 2 Tillhörighet 2.1 RFSL Sjuhärad (Liberté) är en ideell förening och en avdelning inom RFSL – Riksförbundet för homosexuellas, bisexuellas, transpersoners, queeras och intersexpersoners rättigheter. § 3 Syfte, ändamål och verksamhet 3.1 Avdelningens syfte och ändamål är att verka för ett samhälle präglat av…

Personal

Personal Mimmi Fasth, verksamhetsledare utbildning. mimmi@sjuharad.rfsl.se Ideella Mycket av arbetet inom RFSL Sjuhärad görs av styrelse och engagerade medlemmar – utan er finns inte föreningen. Vill du engagera dig mer genom att till exempel driva projekt, hjälpa till eller vara med: hör av dig! info@sjuharad.rfsl.se Projektledare & samordnare Christian Haglund, projektansvarig CheckPoint, platsansvarig, samordnare social…

Om RFSL Sjuhärad

(For English, read below) Om oss! Du är nu hos RFSL Sjuhärad som är en avdelning inom Riksförbundet för homosexuellas, bisexuellas, transpersoners, queeras, intersexuellas och asexuellas…

Medlemsblad

(english below) Välkomna till RFSL Sjuhärads medlemsblad! Tanken med detta blad är att presentera ett urval av det vi gjort och gör i föreningen. Läs det…

Årsmöte

Välkomna till RFSL Sjuhärads årsmöte 2019! RFSL Sjuhärad kallar till årsmöte den 23 mars 2019 klockan 18:00. Mötet hålls i RFSL Sjuhärads lokaler, Magasinsgatan 1 i…