RFSL Kontakta oss Kontakta oss EN

Styrelse

Styrelsen för RFSL Sjuhärad verksamhetsåret 2019 Här hittar du oss som är föreningens styrelse, valda av årsmötet 23 mars 2019 The board for RFSL Sjuhärad during the year of 2019 Here you will find us who are the association's board, elected by the annual meeting March 23, 2019 Stina Nilss Ordförande Stina@sjuharad.rfsl.se Rebekah Hellberg Ledamot Rebekah@sjuharad.rfsl.se Magnus Cramer Kassör Magnus@sjuharad.rfsl.se Johan Lindal Ersättare, ordinarie from 26 september 2019 Johan@sjuharad.rfsl.se Daniel Karlsson Ledamot Daniel@sjuharad.rfsl.se Christian Haglund Ledamot Christian@sjuharad.rfsl.se Förändringar under året:  Helena Ahlstedt - Vice ordförande. På eget initiativ avsagt sig sin plats i styrelsen, 26 september 2019 Tulay Orre - Ledamot. På eget initiativ avsagt sig sin plats i styrelsen, 5 oktober 2019   Vladimir Medvedev - Adjungerad i styrelsen från oktober 2019.   :::::::::::::::::::::::   Valberedning, inför årsmöte 2020 Tyra Markebo,…

Stadgar

§ 1 Föreningens namn 1.1 Föreningens namn är RFSL Sjuhärad (Liberté) § 2 Tillhörighet 2.1 RFSL Sjuhärad (Liberté) är en ideell förening och en avdelning inom RFSL – Riksförbundet för homosexuellas, bisexuellas, transpersoners, queeras och intersexpersoners rättigheter. § 3 Syfte, ändamål och verksamhet 3.1 Avdelningens syfte och ändamål är att verka för ett samhälle präglat av…

Personal

Personal Tulay Orre, verksamhetsansvarig samt programansvarig Borås Pride. tulay@sjuharad.rfsl.se Alma Olsson Widjaja, verksamhetsledare hälsa. alma@sjuharad.rfsl.se Mimmi Fasth, verksamhetsledare utbildning. mimmi@sjuharad.rfsl.se (Tjänstledig, jobbar 20%) Ideella & extrapersonal Mycket av arbetet inom RFSL Sjuhärad görs av styrelse och engagerade medlemmar – utan er finns inte föreningen.Vill du engagera dig mer genom att till exempel driva projekt, hjälpa…

Om RFSL Sjuhärad

(For English, read below) Om oss! Du är nu hos RFSL Sjuhärad som är en avdelning inom Riksförbundet för homosexuellas, bisexuellas, transpersoners, queeras, intersexuellas och asexuellas…

Årsmöte

RFSL Sjuhärads årsmöte 2019 RFSL Sjuhärad höll sitt årsmöte den 23 mars 2019 klockan 18:00. Mötet hölls i RFSL Sjuhärads lokaler, Magasinsgatan 1 i Borås Under…